Cz En

 

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde Úvod » Partneři » Visegrad Fund

Visegrad Fund

 
  foto
www.visegradfund.org
 

Žádost na dílčí projekty ART ROOM, Nová vlna, Photo AWARD a Setkání fotoklubů byla podpořena částkou 15.000 EUR, a proto se vám v 2. ročníku mohou představit naši partneři ze Slovenska, Maďarska, Polska, Česka, ale i jiných zemí. Hlavní myšlenkou dílčích projektů je jednak podpora mladých talentů, jejich aktivní účast a vzájemná komunikace s umělci a odborníky z visegrádské čtyřky a jednak oživení veřejného prostoru v Českém Krumlově. Zároveň chceme nabídnout návštěvníkům současné (nejen) fotografické umění. Seznámit je atraktivní zážitkovou formou s aktuálními trendy. Díky mezinárodním projektům vzniká skutečná platforma spolupráce mezi umělci a širokou veřejností ze všech visegrádských zemí.

Naši partneři z visegrádských zemí:

Akadémia kreatívnej fotografie /SR/
Fotoklub IRIS /SR/
Galerie „The Art and Culture Centre in Wrocław”, fotografka Daria Ilow /PL/
fotografka Dorota Kycia /PL/
Ciróka Puppet /HU/
Cirkus Jinak /ČR/

 

Mezinárodní visegrádský fond (International Visegrad Fund)

Organizace se sídlem v Bratislavě, založená zeměmi – Českou republikou, Maďarskem, Polskem a Slovenskem v roce 2000, k jednání je obvykle přizváno i Slovinsko. Visegrádský fond podporuje aktivity v oblastech navazování a rozvoje kulturní spolupráce, vědeckých výměn, výzkumu, vzdělávání, mládeže a přeshraniční spolupráce.
Cíle fondu jsou uskutečňované prostřednictvím financovaných projektů. O dotaci se může ucházet právnická nebo fyzická osoba vždy jen na konkrétní projekt. Fond při financování upřednostňuje projekty, do kterých se zapojí co největší počet subjektů ze států V4. Činnost fondu je financována z příspěvků poskytnutých pravidelně smluvními stranami.