Cz En

 

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde Úvod » Archiv » 2015 » Osobnosti » Ambasadoři

Ambasadoři

Ambasadoři jsou lidé, kteří jsou nezištnými fanoušky OAFF a z lásky k fotografii nám pomáhají. A za to jim náleží dík. 

 

Veronika Šimáčková, majitelka AFOP
Když jsem o  OAFF slyšela poprvé, říkala jsem si, že je to asi jen další fotografický veletrh. Jela jsem se ale na první ročník podívat a zjistila jsem, že už ho nebudu moct pustit z hlavy, atmosféru festivalu navíc podtrhla krása Českého Krumlova. V neděli mi bylo neskutečně líto, že už to končí.

 

Ing. Antonín Charvát, General manager EIZO Europe GmbH o.s.
Snad nikde nenalezne člověk tolik příležitostí pro sebevzdělávání prostřednictvím četných kurzů a praktických workshopů jako zde. Jak pro amatérskou, tak i profesionální fotografickou veřejnost. A snad nikde není možné nalézt pohromadě tolik - pro fotografy - zajímavých akcí a zážitků. Open Air je prvním opravdovým fotografickým festivalem u nás a skutečným svátkem, který by si žádný fotograf neměl nechat ujít.

 

Fotograf Peter Praženka, Ambasador SONY pre fotoaparáty
Foto festival v Českom Krumlove, kde to vyzerá ako z rozprávky, je najlepší foto fest na akom som kedy bol a o akom som kedy počul. Nic lepšie, vacsie a zaujimavejšie nikde nenajdete. To, že sa to koná v našich končinách je pre fotografou a ludi ktorý sa zaujímaju touto tématikou obrovská výhoda. Na svoje si príde aj ten najvacsi skeptik, alebo najhorší amater. Nastavia vám scénu, k dispozicii sú zableskové svetla od viacerych výrobcou s prislušenstvom, dodaju dievčata v prekrásnom prostredí a vy si domov ponesiete fotografie ako z módnych magazínov. Počas celého dňa je na programe tolko akcii, že sa ani nestihnete najest. Budete nuteny si vybrat z práve prebiehajucich fotení.. To vám zaručuje, že nikde nebude také množstvo fotografou, abyste si dobre nezafotili. Novinky na nasom trhu sú vám k dispozicii a vyrobvovia prinesu max co maju, lebo žiadna ina takáto akcia, takychto rozmerov neexistuje. Naozaj ma festival velmi očaril a dúfam, že vydrží entuziazmus usporiadatelov do vtedy, kým sa z něho stane fenomén.

 

ADES, Václav Šeda
První ročník byl nádherným koncentrátem ryzí fotografické radosti v úžasně inspirujícím prostředí renesančních kulis Českého Krumlova. Kdo byl na festivalu, těžko v sobě bude hledat omluvu pro neúčast v příštích ročnících. Báječná atmosféra, tvůrčí prostředí, nadšení a ochota organizátorů, spousty výstav, studiové práce pro každého, semináře, poradny, technické prezentace - to všechno jsou komponenty, které tvoří solidní základní kámen nové originální tradice pro fotografy. Bez rozdílu jejich profesní vyspělosti. Jsem si jist, že festivalová atmosféra a náplň dozná v dalších ročnících explozi zájmu návštěvníků z tuzemska i zahraničí.  Akce jako tato, je přesně to, co dosud bytostně chybělo a pro další roky nesmí zapadnout! Mnoho díků, sil a invencí všem organizátorům!

 

Jan Hodač, ředitel festivalu Fotosféra
OAFF a jedinečné lokace Českého Krumlova vytváří kulisy pro fotografické divadlo mezinárodní úrovně. Předloni jsem se byl podívat ze zvědavosti jako účastník, letos náš partnerský festival milerád podpořím.

 

Mgr. Dalibor Carda, Starosta města Český Krumlov
V průběhu festivalu jsem procházel Krumlovem, který znám jako své boty, a to naše město bylo najednou jiné. Výstavy fotek, modelky, akrobaté, masky, všude lidé s foťákama a skvělá atmosféra. V těch dnech jsem zcela jasně vnímal, co to znamená, když město ožije fotografií.