Cz En

 

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde Úvod » Archiv » 2015 » Představení

Základní informace o festivalu

Největší evropská přehlídka fotografických příležitostí Open –air FOTO festival se koná v Českém Krumlově, který je spolupořadatel akce. Město opět ožije fotografií ve dnech 5. – 7. 6. 2015.     

 

Akce, která nemá ve fotografickém světě obdoby, vzbudila nadšené ohlasy jak z řad odborníků, účinkujících, partnerů, médií a návštěvníků, tak samotného města. Během tří dnů se v Českém Krumlově, které je zapsané na seznamu UNESCO, potkávají profesionálové, fanoušci a lidé pohybující se za i před fotoaparátem. Na jednom místě dochází k setkávání, předávání zkušeností a rozvíjení znalostí.

 

Co je Open – air FOTO festival?
Open –air FOTO festival je oborový umělecký festival, který v sobě snoubí zážitkový formát s interaktivním vzděláváním. Aktivnímu fotografování v historických kulisách města předchází vzdělávací část, kdy po celý pátek probíhají přednášky, workshopy, expozice technologických novinek, diskuse s odborníky či fotoporadny. Ačkoliv je v popředí zájmu fotografie, prolínají se i další umělecké žánry od divadla přes oděvní návrhářství až po scénografii. Návštěvníci tak mohou obohatit jak své znalosti, tak i své portfolio o nevšední fotografie.

 

Zapojení uměleckých škol
Druhý ročník přichází s novinkou. Spolupráce se rozšiřuje o soutěž ART ROOM 2015 a zapojení středních domácích a zahraničních škol. Cílem je nejen představit mladé talenty profesionálům a fotografům, ale uměním kultivovat a vzdělávat běžného návštěvníka. Vítězné instalace budou součástí programu, přičemž dojde ke konfrontaci s jiným prostředím. V následujícím roce proběhne putovní výstava po ČR a partnerských zemích. Garantem soutěže je SUPŠ sv. Anežky, jež se již podílela na prvním ročníku.

Ústřední téma 2. ročníku
V prvním ročníku bylo zaostřeno na člověka. U druhého ročníku Open – air FOTO festivalu tomu nebude jinak. Ústředním tématem nabízející diskusi z různých společenskovědních a uměleckých hledisek se stává Člověk a závislost s podtitulem: jaké formy a podoby může mít závislost, a jak je dokáže vyjádřit fotografie.

 

Festival podporují  

  • SUPŠ Sv. Anežky české
  • Museum fotoateliér Seidel
  • FotoKrumlov
  • Fotoklub Český Krumlov


Spolupořadatelem je

  • město Český Krumlov