Cz En

 

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde Úvod » Festival » Novinky » Petr Strbačka a jeho Toskánsko 2011 dosáhli na ocenění v OAFF Photo Award

Petr Strbačka a jeho Toskánsko 2011 dosáhli na ocenění v OAFF Photo Award

3. 6. 2016
Dalším z trojice Čechů, kteří v celosvětové konkurenci mezinárodní soutěže OAFF Photo Award 2016 dokázali uspět, je Petr Strbačka ze Strakonic. Se svým snímkem Toskánsko 2011 se probojoval v kategorii Open Color mezi ty nejlepší a vysloužil si titul FIAP Bronze Medal. Jaké byly jeho bezprostřední reakce po dosažení takového úspěchu?

Foto: Petr Strbačka - Toskánsko 2011

Potěšilo vás ocenění OAFF Photo Award 2016 v kategorii Open Color?

Bronzová medaile FIAP v kategorii Open Color za fotografii Toskánsko 2011 mně osobně velmi potěšila, protože tuto fotografii mám opravdu velmi rád. A také proto, že je zařazena do mé limitované prodejní edice PSLE, kde úžasně vyniká zpracovaná na plátně, a to především díky speciální textuře materiálu. Zajímavé přitom je, že nedávno v jiné mezinárodní soutěži tato fotografie neobdržela ani akceptaci. Z toho pro mne vyplývá, že názory jednotlivých porot se mohou diametrálně lišit, takže se vyplatí věřit si a zabodovat se snímkem jinde.

Jak dlouho se věnujete fotografování?

Fotografii jsem objevil již na střední škole, ale vážněji se fotografii věnuji od roku 2008.

Foto: Petr Strbačka - portrét

Co je vaším fotografickým snem?

Rád bych ještě navštívil, poznal, pochopil a především fotografoval další země, kultury a lidi, kteří v těchto zemích žijí.

Tématem OAFF 2017 budou Přírodní živly. Co pro vás konkrétně představují?

Přírodní živly jsou pro mne oheň, vzduch, voda a země, které společně představují nezkrotnou a často ničivou přírodní sílu. Pro fotografy je určitě zajímavé pořizovat fotografie požárů, tornád, záplav či sopečných výbuchů, ale já jsem nikdy nic takového nefotografoval. Jedinou výjimkou byly ničivé povodně v Česku v srpnu 2002.


Zpět na přehled