Cz En

 

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde Úvod » Festival » Novinky » Oslava fotografie a filmu v letním kině Nákladové nádraží Žižkov

Oslava fotografie a filmu v letním kině Nákladové nádraží Žižkov

8. 6. 2016
Úterý 14. června bude oslavou nerozlučných sourozenců – fotografie a filmu. Společný večer připravují OAFF, Czech Press Photo, Národní filmový archiv, festival Fotosféra a letní kino Nákladové nádraží Žižkov. To nemůže skončit jinak, než skvěle nabitým programem. A na co se můžete v tak zajímavé společnosti těšit?

Foto: Letní kino Nákladové nádraží Žižkov

Program začne v 19:30 hodin volnou, avšak ne ledajakou zábavou. Krásné industriální prostory Nákladového nádraží Žižkov a zapadající slunce totiž přímo vybízí k focení. Do kina se běžně foťáky neberou, zde je to je naopak více než žádané, tak je nezapomeňte vzít s sebou. Bude se fotit ostošest. Veřejnými i neveřejnými prostorami Nákladového nádraží Žižkov návštěvníky provede fotograf Jan Hodač, autor industriálního fotografického projektu Fabrika Bohemica a zakladatel projektu HOLEŠOVICE NOW.

A hned tu máme zajímavost pro všechny přítomné fotografující nadšence. „Vyfoťte si lístek do kina“ – tak zní výzva, kterou jsme při této příležitosti domluvili s letním kinem Nákladové Nádraží Žižkov. A v čem spočívá? Pokud se vám podaří během volného focení zajímavě zachytit tyto prostory, můžete svůj snímek poté zaslat zástupcům kina, kteří z došlých fotek vyberou ty nejlepší a jejich autoři získají volnou vstupenku do letního kina.

Součástí večera bude také uzavření letošního ročníku mezinárodní fotografické soutěže OAFF Photo Award 2016, i tomuto ceremoniálu bude večer věnován. Mezi 65 oceněnými z celého světa jsou i tři čeští fotografové, Marek Juras, Ján Zahornacký a Petr Strabačka, kteří si ceny převezmou osobně. Dorazí však i další účastníci této soutěže. Ocenění těm nejúspěšnějším předá Garik Avanesian, předseda České federace fotografického umění a zároveň předseda poroty OAFF Photo Award. Diváci rovněž uvidí projekci dalších oceněných fotografií z této soutěže.

To ale z promítání nebude všechno. Zavzpomínáme i na to, jak vypadal 2. ročník Open Air Foto Festivalu 2015 v Českém Krumlově přesně před rokem. Ve vzpomínkách však zajdeme ještě dále. Díky Národnímu filmovému archivu přítomní shlédnou skutečný klenot – osmiminutový němý film s názvem „Český Krumlov, perly Šumavy“, jenž byl natočen přesně před 80 lety a už tehdy zachytil krásu jihočeského města.

Během roku se soutěžilo také v rámci Czech Press Photo, v tomto případě se hodnotila videa ve dvou soutěžních kategoriích, „Online aktualita a reportáž“ a „Online feature“. Těšit se tak můžete na sedm krátkých oceněných videí. A které to jsou?

Tomáš Rafa, Krytyka Polityczna – Odstřelování v Doněcku (VÍTĚZ KATEGORIE „ONLINE AKTUALITA A REPORTÁŽ“)

Jarmila Štuková, Andrej Štuk – Dvě kapsy jedněch kalhot (ČESTNÉ UZNÁNÍ V KATEGORII „ONLINE AKTUALITA A REPORTÁŽ“)

Vavřinec Menšl, Česká televize – Korunovaná Bedřiška z kriminálu

Lenka Klicperová, Jarmila Štuková, Olga Šilhová, Markéta Kutilová – Nezlomené

Michaela Hrubá, NTM – New York. Really?

Jarmila Štuková, Andrej Štuk – Skateboarding v Bangladéši

Milan Šíma – Útěk z Pekla

Czech Press Photo zároveň představí novinky do další sezóny. Do jakého nového kabátu se obleče? Změny se týkají například nových foto a video kategorií, elektronického zasílání snímků nebo systému nominací na vítěze. Podrobné podmínky a definice cen najdete na nových webových stránkách.

Po skončení všech projekcí se o hudební blok postará DJ Martin Da Moon, takže zábava může pokračovat až do rána...

Vstup na „Večer fotografie v letním kině Nákladové nádraží Žižkov“ je ZDARMA. Ale něco si s sebou přece jen vezměte, na prodej totiž budou krásné fotografické publikace :-)

Těšíme se na vás!

Kdy: Úterý 14. 6. 2016 od 19:30 hodin

Kde: Letní kino Nákladové nádraží Žižkov, Želivského 2, Praha 3


Zpět na přehled