Cz En

 

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde Úvod » Festival » Novinky » Festival Fotosféra již potřetí zaplní pražské ulice v Holešovicích

Festival Fotosféra již potřetí zaplní pražské ulice v Holešovicích

7. 9. 2016
Čtyři streetové workshopy, dvě fotografické výstav, fotopiknik a především hlavní festivalový den na lodi Kostel v holešovickém přístavu. To čeká na účastníky 3. ročníku fotografického festivalu Fotosféra, který se v sobotu 17. září uskuteční v pražských Holešovicích.

Foto: Festival Fotosféra

Cílem této akce, která je partnerským projektem Open Air Foto Festivalu, je propojit amatérské příznivce fotografie s profesionály na jednom místě a navázat nové vztahy, kontakty či spolupráci. Festival Fotosféra se zaměřuje na street fotografii, nové techniky, sociální sítě, ale především na zážitky. „Milujeme streetovou fotografii a na to jsou Holešovice dokonalé. Jsou tady maloměstské uličky, industriální zákoutí, starý přístav nebo holešovické břehy,“ říká ředitel festivalu Jan Hodač.

Nedílnou součástí Fotosféry je i dlouhodobý fotografický dokument HolešoviceNOW, který vytváří přímo lidé žijící nebo jen projíždějící Holešovicemi a na Instagram zaznamenávají současnou vizuální podobu sedmé městské části. Festival se také spojuje s místními významnými uměleckými institucemi jako je Národní Galerie, galerie DOX, ArtGen, divadelní La Fabrika nebo hudební Cross Club.

„Fotosféra není klasickým festivalem nebo veletrhem o foto technice. Je především o zážitcích a emocích, které jsou s pořízením fotografie spojené. Chceme poskytnout zajímavý a aktivní program lidem, kteří prostě jen rádi fotí, milují fotografii a nemusí být vybaveni drahou technikou. Proto náš festival navštěvují lidé, kteří by na klasický fotografický festival nešli,“ vysvětluje Jan Hodač.

Hlavní podzimní část festivalu Fotosféra bude tradičně zahájena outdoor expozicí HolešoviceNOW v atriu Classic 7.

Program Fotosféry:

7. září 2016 – HolešoviceNOW (outdoor expozice - Classic 7)

13. září 2016 – Mozaika HolešoviceNOW (Národní Galerie)

15. září 2016 - Holešovické střechy (PODZIM)

17. září 2016 – FOTOSFÉRA (hlavní festivalový den)

 

Více informací o festivalu Fotosféra se dozvíte na www.festival-fotosfera.cz.


Zpět na přehled