Cz En

 

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Festival

O festivalu

Open Air Foto Festival je největší evropskou přehlídkou fotografických příležitostí. Třetí ročník festivalu  se uskuteční v Českém Krumlově, který je spolupořadatel akce. Město opět ožije fotografií v červnu 2018.     

Foto: Archiv OAFF

 

Akce, která nemá ve fotografickém světě obdoby, vzbudila nadšené ohlasy jak z řad odborníků, účinkujících, partnerů, médií a návštěvníků, tak samotného města. Během tří dnů se v Českém Krumlově, které je zapsané na seznamu UNESCO, potkávají profesionálové, fanoušci a lidé pohybující se za i před fotoaparátem. Na jednom místě dochází k setkávání, předávání zkušeností a rozvíjení znalostí.

 

Co je Open Air Foto festival?
Open Air Foto Festival je oborový umělecký festival, který v sobě snoubí zážitkový formát s interaktivním vzděláváním. Aktivnímu fotografování v historických kulisách města předchází vzdělávací část, kdy po celý pátek probíhají přednášky, workshopy, expozice technologických novinek, diskuse s odborníky či fotoporadny. Ačkoliv je v popředí zájmu fotografie, prolínají se i další umělecké žánry od divadla přes oděvní návrhářství až po scénografii. Návštěvníci tak mohou obohatit jak své znalosti, tak i své portfolio o nevšední fotografie.

 

Zapojení uměleckých škol
Druhý ročník přišel s novinkou. Spolupráce se rozšířila o soutěž ART ROOM 2015 a zapojení středních domácích a zahraničních škol. Cílem bylo nejen představit mladé talenty profesionálům a fotografům, ale uměním kultivovat a vzdělávat běžného návštěvníka. Vítězné instalace byly součástí programu, přičemž došlo ke konfrontaci s jiným prostředím. V roce 2015 a 2016 proběhne putovní výstava po České republice a Slovensku. Garantem soutěže je SUPŠ sv. Anežky České, jež se již podílela na prvním ročníku festivalu.

Ústřední téma 3. ročníku
V prvním ročníku bylo zaostřeno na člověka, tématem druhého ročníku se stalo Člověk a závislost.

 

Festival podporují  

  • SUPŠ Sv. Anežky české
  • Museum Fotoateliér Seidel
  • FotoKrumlov
  • Fotoklub Český Krumlov


Spolupořadatelem je

  • město Český Krumlov